Момичетата на ВК "Раковски" се класираха за държавни финали

Момичетата на ВК "Раковски" до 15 години се класираха за държавни финали

Момичетата на ВК „Раковски“ до 15 години се наложиха убедително с 3:0 над „Хан Аспарух“ Исперих в среща от баражите за класиране на държавни финали, играна днес. Момичетата от Исперих загубиха и вчера от ВК „Яворов“ Чирпан и така отпаднаха.

Първите два отбора продължаваха, но важно бе първото място, защото то изпращаше отбора в по-лесна група в Пазарджик, коментираха от треньорския щаб.

Решаващата среща между нашите момичета и чирпанлийки предостави много емоции и обрати. След доброто начало на нашите момичета  и водене в резултата до 16-та точка, гостите направиха силна серия от сервис и взеха първият гейм. Във вторият гейм слабата игра на нашите момичета продължи и стартираха с  пасив от 0:9.

Последва преломен момент, когато домакините застигнаха на 20-та точка гостите и последва размяна на сетболи, в която спечелихме гейма с 27:25. Вторият гейм димитровградчанки показаха стабилна игра и спечелиха с 25:19, а в последния не оставиха надежди на гостите и се наложиха с 25:10 точки. Така момичетата за първи път победиха отбора от Чирпан в официална среща и постигнаха целта си - класиране на държавни финали, записвайки 9 победи от 14 срещи.

ВК "Раковски": Жаклина Иванова /капитан/, Ива Николова, Мария Обалиева, Никол Велева, Пламена Миленова, Димитрина Демирева, Гергана Моллова, Гергана Стаменова, Габриела Златкова, Симона Богданова, Зорница Янева, Вилиана Стаматова и Милена Хубенова

Ст.треньор: Петър Ташев