4-ма алчни полицаи в ареста, събирали толтакса от каналджии. Вестниците в събота

24 часа

4-ма алчни полицаи в ареста, събирали толтакса от каналджии

Четирима алчни пътни полицаи са арестувани за подкупи от трафиканти на бежанци, съобщиха в петък от МВР и прокуратурата.

Георги Жеков, Продан Георгиев, Николай Григоров и Красимир Евтимов са задържани в четвъртък около 18 ч с белязани банкноти. Те осигурявали трасе от София до границата край Драгоман на трафикантите, които превозват нелегални мигранти.

 „Труд”

Слави Трифонов за влизането му в политиката: Тикат ме към нещо, за което се двоумя

Разни субекти сериозно ме тикат към нещо, за което се двоумя. Обикновено когато човек си го проси, си го получава - това заяви Слави Трифонов в ефира на Би Ти Ви, докато водещият Антон Хекимян му задаваше въпроса ще влезе ли в българската политика.

 „Стандарт”

Искаме от Брюксел кораби и хеликоптери

Брюксел да ни помогне с хеликоптери и кораби, за да пазим по-добре границата на Европа. Това е призовал премиерът Бойко Борисов в телефонен разговор с канцлера на Германия Ангела Меркел. Двамата са обсъдили все по-усложнената и тежка ситуация с мигрантската криза, съобщиха от правителствената пресслужба. Борисов обяснил, че командироването на допълнителни служители на границата налага повече средства от бюджета.

Той е поискал съдействие от Фронтекс, агенцията за външна охрана на ЕС, за осигуряване на техника, кораби и хеликоптери. Меркел е поела ангажимент да постави този въпрос пред Еврокомисията, както и да разговаря с германския вътрешен министър за помощ. Борисов и Меркел обсъдили също решението на Арбитражния съд в Женева за АЕЦ "Белене", процедурите по "Южен поток", както и българската концепция за газов хъб.

 „Монитор”       

ЧСИ и данъчни продават цял зоопарк на търг

Частни съдебни изпълнители и данъчни продават на публични търгове животни, достатъчни за цял зоопарк. Причината е, че собствениците им са потънали в борчове и съответно е наложен запор над цялото им имущество. В тази си задача обаче срещат и трудности от неочаквано естество.

Така например ЧСИ-та запорират пчелите на длъжници, закъснели да си платят сметките или дългове към банки. Според данните на камарата им у нас обаче досега възбраните на кошери са извършвани само на хартия, тъй като щом чуели, че ще им описват средството за прехрана, собствениците им веднага започвали да плащат закъснелите си дългове.

 „Сега”

Дори прокуратурата откри, че полицаи участват в трафика на мигранти

Корумпирани полицаи са закриляли срещу заплащане каналджии и директно са участвали в трафик на мигранти към сръбската граница. В работното си време срещу такса "спокойствие" те осигурявали безпрепятствено преминаване на колите с чужденци, а в почивните си дни сами са се занимавали с каналджийство. Това заявиха от прокуратурата часове след като четирима служители на областната дирекция на МВР-София бяха арестувани. Разследващите обаче не споменаха и дума дали над полицаите е имало чадър от по-високо ниво. Това е една от малкото операции срещу служители на реда, макар да е публична тайна, че каналджиите няма как да работят без полицейски протекции.

„Дума”

Почти половината фирми са без работници

Почти половината действащи в страната предприятия нямат нито един нает на работа. Това показва изследване на НСИ за жизнеспособността на предприятията за периода 2010-2014 година. През 2014 г. тези фирми са били 150 306 и съставляват 45,2% от всички активни предприятия. Общо у нас са действали 332 800 активни предприятия, което пък е било с 1,6% повече в сравнение с предходната 2013 година.

Общо 85% от действащите фирми в България са с до четирима работници. В групата с между един и четирима наети са 132 хил. фирми, а най-малък е делът на дружествата с между петима и 10 работещи - 7,6%.

С над 10 наети са 8 процента от компаниите, но в същото време именно тази група предприятия осигурява близо 70% от работните места. Обратно - най-голямата група активни предприятия - с нула наети, осигурява едва 6,3% от работните места.

„Капитал”

В страната на старите коли

През последните години човек нямаше как да получи ясна картина на автопазара в България. Статистиката на КАТ беше трудно откриваема или струваше много пари, а браншовата организация на производителите и вносителите спря да дава информация още през 2011 г. Единственият поглед върху индустрията идваше от Европа, но и тя не хвърляше светлина какво точно се случва на пазара. От този юли настъпи промяна. Като част от стратегията на екипа на Румяна Бъчварова за отваряне на данните изведнъж станаха достъпни данните от КАТ за регистрациите на автомобили. За първи път тази информация е свободна, което само по себе си е революция.

Източник: news.bg

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта (1)

  • 1
    Се
    СЕЛЕНЖЕР
    1 0
    11:21, 30 юли 2016
    Бойко нямаш нужда от хеликоптери,а от стрелящи гранични полицаи...
Последни новини