Мъжете стават по-щастливи с възрастта, жените – обратно

За повечето мъже 41-та година е пикът за достигане на финансово благосъстояние

През младите години жените са по-щастливи от мъжете, но към 48-та година двата пола се изравняват и след това мъжете вземат предимство.

До този извод са стигнали британски учени от Кембридж и техни американски колеги от Университета на Южна Калифорния. Те са анализирали ролята и въздействието на нереализираните желания върху усещането за щастие сред мъже и жени от различни страни за няколко десетилетия назад.

Според изнесените от АМИ-ТАСС данни два аспекта от живота имат най-съществена роля върху личната удовлетвореност - наличието на семейство и на финанси, като тези два фактора не се влияят от националност и икономическо положение на анкетираните.

По отношение на любовта и двата пола имат еднакви стремежи - след достигане на зряла възраст, 9 от всеки 10 запитани отговаря, че иска щастлив брак.

С настъпването на средната възраст и след нея сред мъжете усещането за благополучие и постигане на поставените цели е все по-често срещано отколкото сред жените.

Според екипа от учени, най-нещастният период в живота на мъжа е между 20-та и 30-та година, а причината за това е по-високите и изискващи време да бъдат изпълнени цели, които мъжете си поставят.

Същевременно мъжете над 34 г. далеч по-често създават семейство отколкото своите връстнички - за тях често тази възраст е преди навършване на 30 г.

"Колкото повече напредва възрастта на мъжа, толкова по-вероятно е той да се чувства щастлив. В голяма степен това се определя от създаването на семейство, раждането на деца и постигането на финансова стабилност", твърдят учените.

За повечето мъже 41-та година е пикът за достигане на финансово благосъстояние, 48-та - за достигане на максимално усещане за щастие, а 64-та - за постигане на пълна хармония в семейния живот.

Източник: lifestyle.bg

Facebook коментари

Коментари в сайта

Случаен виц

Последни новини