Хандбалистите на ПМГ са шампиони на ученическите игри след обрат

Две хандбални срещи от общинските ученически игри в Хасково се изиграха днес в зала „Вълчо Даскалов“.

Финалът при юношите 11-12 клас бе изключително интригуващ. В оспорван мач отборът на ПМГ „Акад. Боян Петканчин“ победи тима на ПГДС „Цар Иван Асен II“ след обрат. Възпитаниците на „царската гимназия“ водеха с крехък аванс през голяма част от двубоя, но през второто полувреме „математиците“ сътвориха обрат и спечелиха с 30:29 гола. Така тимът на ПМГ спечели общинския етап от игрите и ще участва на областния кръг.

Най-много попадения на финала вкара ученикът от ПГДС Павел Георгиев. Той се отчете с 18 попадения.

Другата среща за деня бе при момичетата 5-7 клас. След като вчера хандбалистките на СУ „Васил Левски“ записаха две победи и се класираха на първо място, днес отборите на ОУ „Любен Каравелов“ и на „Св. Иван Рилски“ определиха кой ще е на второ и кой на трето място. Състезателките на ОУ „Любен Каравелов“ спечелиха с 11:7. Голмайстор в тази възраст стана Селен Кемал от ОУ „Любен Каравелов“, която се отчете с 14 попадения.

Източник: Haskovo.NET