Анна-Мария Петкова трета в многобоя, Цветка Дякова с второ място на копие

Анна-Мария Петкова се класира на трето място на Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години. Възпитаничката на хасковския клуб „Атлетик“ спечели бронзовия медал в многобоя. На 100 метра с препятствия тя завърши за 18.20 сек., на висок скок записа резултат от 147 сантиметра, на дългия скок завърши с 5.41 м., на 200 метра спринт финишира за 26,99 сек., на копие завърши с 24,54 м., на 800 метра приключи надпреварата за 2.35.42 минути, а на тласкането на гюле приключи с резултат от 9.23 м.

Успех на шампионата записа и Цветка Дякова. Състезателката на „Хеброс“ - Харманли се класира на второ място на копие. Най-добрият й успешен опит бе на 40.02 м.

Източник: Haskovo.NET