Сестри Стоеви допуснаха загуба в Париж след обрат

Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха първа загуба на турнира по бадминтон на Олимпийските игри в Париж.

Във втория си мач от група "В" трикратните европейски шампионки на двойки жени отстъпиха пред номер 3 в световната ранглиста Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай) с 21:19, 10:21, 16:21 за 77 минути.

Българките показаха страхотна игра и малко не им достигна, за да се поздравят с успеха.

Двубоят беше изключително равностоен.

Сестри Стоеви започнаха с победа участието си на олимпийския турнир по бадминтон. Те се наложиха с 2:1 гейма срещу сестрите от Хонконг Йеюн Нга Тин и Йеюн Пю.

Китайките Лиу Шен Шу и Тан Нин също спечелиха първата си среща.

В  третия си двубой възпитаничките на треньорката Петя Неделчева-Хранова ще срещнат Ани Сюй и Кери Сюй (САЩ). Мачът е на 30 юли, когато ще стане ясно дали хасковлийки ще продължат във фазата на елимининациите.

Първите два дуета от всяка група се класират на четвъртфиналите.

Източник: sportal.bg