Драма с дузпи на Ямача. „Саяна“ победи „Локомотив“ (ГО) за Купа България

„Саяна Хасково“ посрещна втородивизионния „Локомотив“ (Горна Оряховица) в среща от турнира за Купа България. Мачът започна по-добре за гостите. „Железничарите“ поведоха още в 7-та минута след автогол на Костадин Пеев. Лошият късмет продължи да тегне над домакините и 6 минути по-късно капитанът Надим Ангелов също си отбеляза автогол. До почивката хасковлии все пак успяха да намалят пасива си. Веселин Марчев вкара за 1:2 в 26-та минута. През второто полувреме домакините наложиха натиск. В 68-та минута обаче, при една от редките си атаки, футболистите на „Локомотив“ стигнаха до дузпа. Стражът на червени-белите Илия Николов усети ъгъла и улови топката.

В ответната атака хасковлии получиха правото да изпълнят свободен удар. Зад топката застана Красимир Илиев, който центрира в наказателното поле. Веселин Марчев се извиси и с глава изравни за 2:2. Броени минути по-късно Илиев нацели горната греда на вратата, пазена от Генадий Ганев.

В 81 минута „Саяна“ остана с човек по-малко на терена, след като Теодор Димитров получи втори жълт картон. Повече попадения не бяха отбелязани и така редовното време завърши при резултат 2:2. Така се стигна до продължения. Футболистите не стигнаха до гол в допълнителните 30 минути и се всичко трябваше да се реши с дузпи.

При наказателните удари Илия Николов спаси първата дузпа, след което Веселин Марчев даде аванс за Хасково. Илия Николов спаси и втората дузпа за „Локомотив“. Влади Узунов вкара втората дузпа за „Саяна“.

При третия опит гостите отбелязаха. Това направи и Красимир Илиев от състава на червено-белите. При четвъртите изпълнения гостите вкараха. С четвъртата дузпа за Хасково се нагърби капитанът Надим Ангелов, който не сгреши и донесе победата на своя тим. По този начин „Саяна Хасково“ продължава напред в турнира и чака следващия си съперник.
    Победителите от днешните мачове се класират за първи кръг от надпреварата, в който се включват и тимовете от efbet Лига.
    В следващия етап Хасково ще играе срещу „Спартак“ (Варна).

Източник: Haskovo.NET