Димитровградските борци пак отборни шампиони на страната

Възпитаниците на Салим Наим завоюваха поредната отборна титла в държавния шампионат

Спортен клуб по борба "Димитровград" стана отборен шампион по свободна борба  на държавния лично -отборен шампионат за деца от 11 до 13 години в Горна Оряховица. Възпитаниците на треньора Салим Наим оглавиха класирането със 67 точки, изпреварвайки силни отбори Сливен с 55 точки и Странджа-2011 с 33 точки. Отборната титла тукашният клуб заслужи за трета поредна година. В надпреварата участваха 287 деца от 47 клуба в страната.

Камен Атанасов в категория над 73 кг. стана шампион в индивидуалното класиране при най-тежките състезатели. След четири победи в трудни схватки Камен спечели първата си титла. Със сребро на шампионата в Горна Оряховица се окичи Иван Бадавров (47 кг.) Бронзови медали заслужиха Стоян Георгиев (30 кг), Иван Иванов (32 кг ), Николай Скендеров (38 кг ), Митко Бонев (42 кг ) и Радко Бонев (66 кг).

Силни срещи и сериозна заслуга за отборната титла на димитровградския клуб имаха още Стилян Иванов, който зае 5-то място, а също и Делчо Нейчев (38 кг ), Боби Ников (42 кг ), Васил Ангелов (47кг ), Николай Николов (53 кг ), Димитър Тодоров (32 кг ), Петър Тенев (35 кг ), Георги Жизгов (35 кг ).

Димитровградчани излезнаха на тепиха без шампионите на  България Илия Христов и Въчо Делчев, както и носителят на медали Атанас Атанасов, които не се явиха по здравословни причини.

Председателят на СКБ Димитровград Георги Петров подчерта заслугата на треньора Салим Наим за поредната отборна титла на местните борци. "Доказахме, обаче че имаме голям потенциал, който дава възможност да се преодолеят такива затруднения, като липсата на част от шампионите ни", категорен бе Петров.