Закон за управление на отпадъците, България, 2010 година.
Аз произвеждам 19 вида отпадъци в производствената си дейност. Не помня точно, но май 6 от тях са опасни, по смисъла на ЗУО. Все пак всичките 19 отпадъка си ги събирам в оделни контейнери, обозначени и надписани с един биллюк надписи. Опасните ги събирам по особено стриктен начин. Имам договори с фирми, които ги приемат.
Имам програма за управление на отпадъците, която е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА за всяка работеща и неработеща фирмичка в България. тази програма епоследвана от разрешително по чл. 37 от горния закон. И т.н. ит.н.
Защо пиша тези глупости? Защото всичките 19 вида отпадъци се събират на едно място - местното сметище. Там се омешват и отиват в местната река.
България 2010.
Горски пожар заплашва Древна Олимпия. Гръцките власти съобщиха, че огнената стихия е на по-малко от 2 километра от родното място на олимпийските игри, предаде БТА.
Няколко големи горски пожара бушуват в Гърция.
Министърът на културата и спорта Лидия Кониорду съобщи пред държавната телевизия, че пожарникарите са спрели огъня на река Алфей, южно от Олимпия, преди вятърът да си смени посоката и да изпрати пламъците в друга посока.
В борбата срещу природното бедствие на полуостров Пелопонес, Южна Гърция, участват десетки пожарникари и доброволци, подпомагани от два самолета, изливащи вода.
Районът претърпя сериозни щети при големи пожари преди едно десетилетие.
Коментари в сайта (0)
Все още няма коментари. Бъди първият!