Неделя, 23 август 2026 | Асеновград 24°
Асеновград България Светът Обяви Видео eTV

Молба на експерт отложи делото на общината срещу бившия кмет Георги Иванов

Молба на вещо лице отложи делото на община Хасково срещу бившия кмет Георги Иванов за нанесени вреди от разрушаването на затвора.

Припомняме, че първото заседание по гражданското дело се проведе миналия месец. Тогава беше назначена нова съдебно-техническа експертиза, която да установи пазарната стойност на разрушената сграда. На днешното заседание експертът е по-искал по-дълъг срок за изготвяне на възложената експертиза, което е довело до отлагане разглеждането на казуса в Окръжен съд – Хасково. Така делото ще продължи на 25 януари 2021 година.

Премахването на затвора беше извършено в изпълнение на издадена от Георги Иванов заповед, за което той е осъден с влязла в сила присъда. По-късно от местната администрация заведоха друго дело, в което претендират за 89 000 лева обезщетение за причинени имуществени вреди от неправомерно разрушаване на общинско имущество – сградата на хасковския затвор, обявена за паметник на културата с национално значение, както и сумата в размер на 25 636 лева, представляваща законна лихва.

Сподели

Коментари в сайта (3)

1
На
Наблюдател
Този бивш ни съд ни ковид 19 го лови!
● Вярност на думите в текста: 78.5%
2
Dz
Dzakardo
Гошо, Гошоо и при теб беше лошо
● Вярност на думите в текста: 81.81%
3
Го
Гошо от затвора
Щоли така се е запотил. Горкия. Чакаме те
● Вярност на думите в текста: 81.56%
Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)