Един човек си нямал нищо друго освен една овчица. Нещеш ли един ден овцата изчезнала.Човекът тръгнал да я търси и по пътя срещнал един образ който си копаел нивата. Попитал го дали не му е виждал овчицата, а той му казал да не го занимава, защото имал само два реда да прекопае и си тръгва. Отчаян човекът продължил по пътя и срещнал друг човек с колело. Попитал го:
- Да си виждал една овчица, защото изгубих моята, а тя ми е всичко на този свят. Попитах онзи дето копае, а той ми каза да не го занимавам с моята лична драма, защото са му оставали два реда да прекопае и си тръгва.
Човека с колелото го погледнал изпитателно, погледнал и онзи, който копаел и казал:
- Вие двамата май искате да ми откраднете колелото, а???
ГРУЗИНСКИ ТОСТ
Бягат три жени от орда разбойници, но попадат пред една пропаст. Тогава едната казала:
- Нека тази пропаст се напълни с толкова камъни, колкото пъти съм изневерила на мъжа ми! Пропастта се изпълнила с големи канари и те успели да преминат. След известно време нова пропаст, тогава другата казала:
- Нека тази пропаст се напълни с толкова камъни, колкото пъти съм изневерила на мъжа ми!
Ситен чакъл изпълнил пропастта и те пак преминали. Стигнали и до трета пропаст тогава и третата казала същото. Ситен пясък изпълнил празното пространство и пак преминали. Но не щеш ли четвърта пропаст и тогава те казали нека тази пропаст се напълни с толкова камъни, колкото пъти са ни изневерли мъжете. На дъното на пропастта се появили два камъка и те не могли да преминат и заплакали, защото щели да ги хванат.
И тоста е "Некак пием за това нашите жени никога да не плачат"